آزمایشگاه روانسنجی

مرکز جامع اعصاب و روان آتیه

درباره آزمایشگاه روانسنجی

آزمایشگاه روان سنجی گروه آتیه درخشان ذهن به عنوان با سابقه‌ترین پلی کلینیک تخصصی روانشناسی در طی سال‌های گذشته سعی بر این داشته است که از طریق آزمون‌های روانی و توانایی، این ویژگی‌ها را به طور عینی تر ارزیابی کرده تا متخصصان گروه آتیه درخشان ذهن و سایر کلینیک‌ها بتوانند راهکارهای درمانی مناسبی ارائه کنند.

پیچیدگی های ذاتی و غیر قابل مشاهده ویژگی های روانی انسان در دهه های گذشته موجب شده بود که درک درستی نسبت به شناخت وی حاصل نشود و در صورت وجود یک مشکل نتوان به وی کمک کرد. همچنین با توجه به چندجانبه بودن ویژگی های روانی حتی متخصصین حوزه روان شناسی هم به صورت صددرصد توانایی تشخیص درست مشکلات رفتاری انسان را نداشته و برای دقت تشخیص و ارائه راهکارهای مناسب برای درمان از آزمون‌ها استفاده می کنند که این نگاه به عنوان نقطه تمایز گروه آتیه و آزمایشگاه روان سنجی این پلی کلینیک است.

آزمایشگاه روان سنجی آتیه برای اعتلای اهداف بلند گروه آتیه درخشان ذهن در ایران و در دنیا، سعی بر این داشته است که با تهیه آزمون های به روز و تخصصی به منظور تشخیص درست و دقیق و البته ارائه راهکارهای مناسب به متخصصین حوزه روان شناسی در همه حوزه های مرتبط، فرایند درمان را با سرعت بهتر و کیفیت بالاتری انجام دهد که این خود به نحوی موجب کوتاه تر شدن زمان درمان و البته کاهش هزینه های درمانی می گردد.

ادامه مطلب

فرایند درمان در کلینیک روانشناسی آتیه درخشان ذهن به این صورت است که مراجع با ورود به کمیسیون و تشخیص اولیه روانپزشک  و روانشناس ، به آزمایشگاه روان سنجی آتیه مراجعه می کند و آزمون های متناسب با تشخیص اولیه، از وی گرفته می‌شود. سپس، نتایج آزمون به کمیسیون برای تشخیص نهایی ارائه می‌گردد. لازم به ذکر است که مدیر آزمایشگاه روان سنجی آتیه نیز متناسب با نتایج اولیه آزمون‌ها قبل از ارائه آن‌ها به کمیسیون، آزمون های تکمیلی را که موجب تشخیص دقیق تر می شود، پیشنهاد می نماید.

همچنین آزمایشگاه روان سنجی آتیه با داشتن افراد متخصص در حوزه سنجش و اندازه گیری سعی بر این داشته است تا به سازمان‌ها، بانک‌ها، مدارس و … به عنوان مهم‌ترین ارکان جامعه در انتخاب نیروی انسانی مناسب و کارآمد در سال های گذشته کمک کند چرا که نیروی انسانی اصلی‌ترین بخش سرمایه هر سازمانی است.

لازم به ذکر است که آزمایشگاه روان‌سنجی آتیه با داشتن آزمون های اختصاصی و انحصاری همچون آزمون های وودکاک جانسون شناختی و تحصیلی، استعداد یابی کودکان بیلی، آزمون CANTAB، IVA-2، BOT، VIENNA، و… که تنها در مجموعه آتیه و البته در ایران موجود است در تلاش است تا به افرادی که مشکلاتی در همه جنبه های روانی و شناختی دارند کمک کند. همچنین این آزمایشگاه تحت شرایط خاص حاضر است تا آزمون های اختصاصی خود و بیش از ۵۰۰ عنوان آزمون دیگر را در اختیار دیگر متخصصین این حوزه در سراسر ایران قرار بدهد.

استعدادیابی از جمله حوزه های پرچالش برای سنجش ویژگی های زیر بنایی هر شغل است که آزمایشگاه روان سنجی آتیه در این زمینه نیز با داشتن آزمون های اختصاصی سعی بر سنجش دقیق توانایی های زیربنایی و ویژگی های شخصیتی لازم برای هر شغل دارد. همچنین این آزمایشگاه در استعدادیابی در کودکان، نوجوانان و بزرگسالان در حیطه تحصیلی و شغلی گام های مهمی بر داشته است.

علاوه بر داشتن آزمون های حضوری، آزمایشگاه روان سنجی گروه آتیه درخشان ذهن با ایجاد زیر ساخت خدمات آنلاین، آزمون هایی را که قابلیت اجرا به صورت تحت وب دارند، در اختیار متقاضیان آزمون قرار داده است و با جمع آوری داده های گسترده از سراسر ایران به اعتباریابی مجدد آنها برای ارائه خدمات بهتر سنجش و اندازه گیری کوشیده است.

خدمات

ادامه مطلب

كادر درمانی

سوالات رايج

همكاری با ما

اخبار مرتبط با کلینیک

ویدیوهای مرتبط با کلینیک


previous arrow
next arrow
Slider

اختلالات مرتبط با کلینیک

کلینیک‌های دیگر

فهرست