کلینیک اختلالات رفتاری و هیجانی

مرکز جامع اعصاب و روان آتیه

درباره کلینیک

امروزه، والدین علاوه بر سلامت جسم به سلامت روان و همچنین نحوه رفتار و سلوک فرزندان خود بسیار اهمیت می دهند. همانطور که می دانید کودکان در طول دوره رشد خود ممکن است به طور خواسته یا ناخواسته دچار اختلالات رفتاری هیجانی شوند و این والدین هستند که باید در حل این مشکلات بکوشند؛ بنابراین از همان ابتدای تولد کودک و در طی مراحل رشد، والدین با سوالات و مسائلی مواجه می شوند و به دنبال راهنمایی های تخصصی و اطلاعات به روز برای پاسخ به سوالات خود هستند.

مدیران این کلینیک پس از ارزیابی تکمیلی بر مبنای مشکل کودک و سن او روان ­درمانگر یا بازی­ درمانگرانی را برای کودکان برمی گزینند. والدین می توانند با مراجعه به کلینیک اختلالات رفتاری و هیجانی هرگونه سوال یا مشکل مرتبط با رشد جسمانی (زمان راه افتادن، حرف زدن) و مهارت های تحولی و نیز هر گونه چالشی در رابطه با اختلالات رفتاری هیجانی کودکان مانند پرخاشگری، لکنت زبان، شب ادراری، اضطراب، ناخن جویدن، خجالتی بودن … و یا حتی سوال هایی در مورد بهترین و جدیدترین روش های فرزند پروری و تربیت کودک را در جلسه ارزیابی با متخصصین مطرح نمایند.

ادامه مطلب

در کلینیک اختلالات رفتاری و هیجانی با توجه به ارزیابی همه جانبه کودک و خانواده او، نه تنها مشکلات کودک بلکه شرایط زمینه ساز اعم از شیوه فرزند پروری ، نحوه تعامل همسران باهم ، مسائل هم شیرها و مشکلات فردی هر یک از والدین تشخیص داده شده و به درمانگران متبحر در این کلینیک ارجاع داده می شوند. بنابراین کودک در کلینیک اختلالات رفتاری و هیجانی در یک درمان سیستمی قرار می گیرد که بهترین و با دوام ترین نتیجه را در پی خواهد داشت.

کلینیک اختلالات رفتاری و هیجانی آتیه درخشان ذهن با دربرداشتن بهترین روان پزشکان و روانشناسان کودک می تواند سهم بزرگی در کمک به تربیت کودکان و مواجهه با مشکلات، معضلات و اختلالات رفتاری هیجانی کودکان در حال و آینده داشته باشد. بدین منظور، کلینیک اختلالات رفتاری و هیجانی آتیه در پاسخ به این نیاز تشکیل شده است که با ارائه خدمات ارزیابی و درمان،تخصصی ترین خدمات را در مسیر دشوار فرزندپروری در اختیار خانواده ها قرار دهد. روندی که والدین پس از حضور در کلینیک آتیه طی می­ کنند بدین شکل است که در ابتدا کودکان و والدینشان به کمیسیون تشخیص مراجعه می ­کنند و پس از ارزیابی دقیق با استفاده از ابزارهای مصاحبه و آزمون­ های روان­شناختی توسط روانپزشک و روان ­شناسان مربوطه بنا به نوع مشکلی که دارند به کلینیک اختلالات رفتاری و هیجانی ارجاع داده می ­شوند.

خدمات

کلینیک اختلالات رفتاری و هیجانی آتیه درخشان ذهن با رویکرد چند جانبه (در نظر گرفتن ابعاد زیستی، روانی و اجتماعی)  به ارزیابی فرد می پردازد. سپس بر اساس نیاز فرد، به ارائه خدمات زیر می پردازد:

۱- انفرادی : متمرکز بر فرزند پروری ( آموزش رابطه والد – کودک )

۲- گروهی : متمرکز بر فرزندپروری

ادامه مطلب

متمرکز بر تعاملات زوجی

متمرکز بر تربیت جنسی

متمرکز بر تولد فرزند دوم

کلینیک اختلالات رفتاری و هیجانی به طور تخصصی به ارزیابی و ارائه خدمات در زمینه درمان موارد زیر می پردازد:

كادر درمانی

سوالات رايج

ساختار کمیسیون تشخیص آتیه متشکل از چه افرادی و با چه تخصص هایی است؟
ساختار کمیسیون تشخیص آتیه متشکل از چه افرادی و با چه تخصص هایی است؟

جهت بررسی مسائل و مشکلات افراد از دیدگاه پزشکی و روانشناختی، حداقل یک روانپزشک و یک روانشناس در کمیسیون تشخیص آتیه حضور می یابند. گاهی در کنار دو متخصص حاضر، یک یا دو روانشناس یا روانپزشک دیگر نیز ممکن است جهت بررسی عمیق تر مشکل حضور داشته باشند. بنابراین کمیسیون های تشخیص کلینیک آتیه حداقل با ۲ نفر و حداکثر با ۴ نفر تشکیل می گردند.

همكاری با ما

اخبار و محتوای مرتبط با کلینیک

اختلالات مرتبط با کلینیک

ویدیوهای مرتبط با کلینیک


previous arrow
next arrow
Slider

نمونه های موفق

نمونه موفق: عدم توافق در فرزندپروری

نمونه موفق اختلال رشد هوشی

نمونه موفق: تاخیر رشدی و اضطراب اجتماعی

نمونه موفق: لجبازی و اضطراب اجتماعی

نمونه موفق: اختلال یادگیری (LD) از شهرستان

نمونه موفق: بیش فعالی نقص توجه (ADHD)

فهرست